Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

kondisyon arttıran charger parçalar?

3 posters
YazarMesaj
dichrott

dichrott

Şöhret : 0

kondisyon arttıran charger parçalar? Empty
MesajKonu: kondisyon arttıran charger parçalar?   kondisyon arttıran charger parçalar? EmptyPerş. 21 Mayıs 2009 - 9:13

kondisyon arttıran parçalardan turbo ve charger olanları alırken nasıl bi strateji izlemeliyiz?

yeni aldığım kamyonumda, hızı 85milin altına inince öncelikli olarak new tires almayı planlıyorum. daha sonra da sanırım turbolara geçicez. ama turbolarda nasıl bi strateji izlememiz gerekir? daha doğrusu matematiksel veriler nedir? ne zaman almak gerekir? özellikle intercooler'ı ne zaman aldığımızın bi önemi var mıdır? diyelim ki ilk üç parçayı aldık, en sonunda da intercooler aldık, ne oranda bi artış sağlayacak?

turbo charger ----------$4,000 ..+5% artış
super charger ----------$6,500 +10% artış
geometry charger ---$10,000 .+15% artış
inter cooler -------------$7,000 ..+5% charger parçalara artış
GoldenRaider

GoldenRaider

Şöhret : 31

MesajKonu: Geri: kondisyon arttıran charger parçalar?   kondisyon arttıran charger parçalar? EmptyPerş. 21 Mayıs 2009 - 11:40

Güzel soru Smile

Ben bu parçaları hiç almadım, "New Tires" ile idare ettim. Önceliği dorseye verdim hep ama param olunca alırım mutlaka.

Parçaları ne zaman aldığının önemi yok, paran varsa hemen de alabilirsin, ya da kondüsyonun iyice düştüğünde de alabilirsin. Sonuçta, her sürüş yaptığında aracının kondüsyonu sabit bir oranda düşüyor.

Bir de bu parçaları almak mı yoksa Overhaul mu daha ekonomik tartışmak lazım...
caadas

caadas

Şöhret : 1

MesajKonu: Geri: kondisyon arttıran charger parçalar?   kondisyon arttıran charger parçalar? EmptyPerş. 21 Mayıs 2009 - 17:25

Kondüsyon %100 olsa bile parçaları aldıktan sonra kamyonun performansı artıyor. Ama bunu göremiyoruz. Mesela bende charger parçalarının hepsi var. Ve kamyonun performansı %100'den aşağı hiç düşmüyor. Parçaların işe yaradığını burdan anlıyoruz. O yüzden overhaul mu parça alımı mı diye sormak bana tuhaf geldi. İkisi farklı şeyler. Belki overhaul ile kamyonun maksimum performansı %85'de kalacaktı ama parçaları ilave ederek bu değerin üzerine çıkabiliriz. (Hatta %100'ün üzerine çıkabiliyoruz.) Bana kalırsa önce tüm parçaları alarak performansı arttırıp zamanı gelince tüm bunların üstüne bir de overhaul yapmak daha mantıklı.

İntercooler'ı en son almak biraz daha karlı olabilir. Örneğin sadece turbo üzerine intercooler alsak kapasitesinin üçte birini kullanmış olacağız ve geçen süre zarfında intercooler yıpranacak. O parayla turbo üzerine intercooler almak yerine super charger alsak %5 yerine %10 performansı 500$ daha ucuza sağlamış olurduk. ;-)

kondisyon arttıran charger parçalar?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kondisyon artırıcı yedek parçalar max. hızda etkili olurmu ?
» Purchase Items (Yedek Parçalar)