Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

sirketin avantajlari?? cb radyo? ve rota hakkinda sorular

4 posters
YazarMesaj
kentacdis

kentacdis

Şöhret : 0

sirketin avantajlari?? cb radyo? ve rota hakkinda sorular Empty
MesajKonu: sirketin avantajlari?? cb radyo? ve rota hakkinda sorular   sirketin avantajlari?? cb radyo? ve rota hakkinda sorular EmptySalı 12 Ocak 2010 - 10:22

selamlar

ben dungece basladim bazi aklima takilan sorular var

1-
yeni baslayan birinin sirkete girmesimi yoksa tek calismasimi dogrudur?(avantaj-dezavantaj)

2-

sirket tekliflerinde malum degerler var
misal bana gelen bazi teklifler(oyunagirergirmez...)

%90tamir %20mazot %1 sirketepara(collection)
%40tamir %30mazot %8 sirketepara
%50tamir %30mazot %7 sirketepara %10cezaindirim
%90tamir %35mazot %3 sirketepara

simdi yukaridaki teklifler goz onune alindiginda hangisini secmek sizce daha mantikli olur?
misal eger %30mazotsa 100lira tutan yakitin 30lirasini sirket 70inimi biz oduyoruz?

3-
cb radyo sirketteki diger elemanlar la konusmamiza yariyor anladigim kadariyla
zaten rota yol belli neyi konusmak gerekiyor? nasil yardimi oluyor? acarsaniz sevinirim...

4-
rota kontrol panalinden araci izlerken saniyorum baska bir menuye gittigimizde (trukzda)
arac dinlenmeye geciyor?!
yorgunluk puaninin dusmesinden bunu farkettim...
rota kontrol paneli seyir halidneyken surekli acikmi duracak? trukz in icinde baska bolumlere gidebilirmiyiz?

eger gidebiliyorsak sorun olmuyorsa kac dk sonra site bizi log out yapar?(logout oluca duruyor kamyon o kesin zaten)

Leg ler arada bir durumumuzu gormeye ve yakit-hiz degisikligi kontrol etmeye mi yariyor?

cevaplayaiblirseniz sevinirim forumda aradim bulamadim bu cevaplari
saygilar
Yigit
Admin
Yigit

Şöhret : 21

MesajKonu: Geri: sirketin avantajlari?? cb radyo? ve rota hakkinda sorular   sirketin avantajlari?? cb radyo? ve rota hakkinda sorular EmptySalı 12 Ocak 2010 - 12:08

1-KEsinlikle Sirkette dahil olmaniz sizin icin en dogrusudur.

2-Teklifler en basta gelir. O yollayanlar oyunun en buyuk sirketleri yani en eski en cok uyeye sahip olan sirketleri. O yüzden o kadar büyük indirimler yapıyorlar.

3-Cb radio arada haberlesmek sohbet amacli ve ayni zamanda bilgilendirme amacli kullanilabiliyor. Alttaki chat box ile oluyor bu uygulama yani sanmayin ki mikrofon falan gerekiyor.

4- Kontrol panelinde gideceğiniz yeri seçtikten sonra kutucuktaki miktarin 5 fazlasını yani 55'se 60 70'se 75 yazın. Daha fazla yazmak ceza yemenizi sağlar. Ayrica aracin durması falan olmuyor. Siz fp seviyenizi 10'a kadar yani exhausted olana kadar getirin ondan sonra birakin eğer orayıda geçerseniz kaza ve ceza yeme olasılığınız çok yüksek. başka menülerde gezebilirsiniz tabiki araç durmaz zaten yürümüyor sadece sanal olarak gitmiş oluyor sizin girdiğiniz kadar mil'i. Siz isterseniz 5 leg gidin birakin 5 saat sonra o fp miktarınız sıfırlanmıs olur. Her saat başı 1fp puanınız azalır.
GoldenRaider

GoldenRaider

Şöhret : 31

MesajKonu: Geri: sirketin avantajlari?? cb radyo? ve rota hakkinda sorular   sirketin avantajlari?? cb radyo? ve rota hakkinda sorular EmptySalı 12 Ocak 2010 - 13:43

1- Şirketin aldığı yüksek kazançlı ihalelerden ve indirimlerden yararlanırsınız. Avantajdır.

2- Oyunda önemli olan çok para kazanmak değil aslında, oyuna devam ve Rating artışı sağlamak, para zaten geliyor. Bu yüzden indirimi fazla olan şirket iyidir demek doğru olmaz.

3- İletişim iyidir, maksat muhabbet.

4- Oyunda olsan da olmasan da, her saat başı otomatik olarak 1 yorgunluk puanı azalır.
kentacdis

kentacdis

MesajKonu: Geri: sirketin avantajlari?? cb radyo? ve rota hakkinda sorular   sirketin avantajlari?? cb radyo? ve rota hakkinda sorular EmptySalı 12 Ocak 2010 - 14:04

aciklayici oldu tesekkurler
kentacdis

kentacdis

MesajKonu: Geri: sirketin avantajlari?? cb radyo? ve rota hakkinda sorular   sirketin avantajlari?? cb radyo? ve rota hakkinda sorular EmptySalı 12 Ocak 2010 - 14:33

peki bir sirkete girdigimizde
sirketmi bize rota veriyor yonlendiriyor?
yoksa yuk tasimak icin herhangi biryeri biz mi seciyoruz?
Yigit
Admin
Yigit

MesajKonu: Geri: sirketin avantajlari?? cb radyo? ve rota hakkinda sorular   sirketin avantajlari?? cb radyo? ve rota hakkinda sorular EmptySalı 12 Ocak 2010 - 16:21

Bizim yayinladigimiz bultene gore aksini belirtmedikce yuk tasşyoruz.
GoldenRaider

GoldenRaider

MesajKonu: Geri: sirketin avantajlari?? cb radyo? ve rota hakkinda sorular   sirketin avantajlari?? cb radyo? ve rota hakkinda sorular EmptySalı 12 Ocak 2010 - 22:24

kentacdis demiş ki:

Rica ederiz. Bir soru da benden, meraktan: Şu anda bulunduğun şirketi seçme nedenin nedir? JRT Transport, Ltd
kentacdis

kentacdis

MesajKonu: Geri: sirketin avantajlari?? cb radyo? ve rota hakkinda sorular   sirketin avantajlari?? cb radyo? ve rota hakkinda sorular EmptyÇarş. 13 Ocak 2010 - 0:33

GoldenRaider demiş ki:
kentacdis demiş ki:

Rica ederiz. Bir soru da benden, meraktan: Şu anda bulunduğun şirketi seçme nedenin nedir? JRT Transport, Ltd
%40 mazot yardimi :p
aslinda cok buyuk bir nedeni yok
en avantajliydi ve cok gelismemisti

biraz takilip cikmayi dusunuyorum hizli baslayabilmek icin sectim
kentacdis

kentacdis

MesajKonu: Geri: sirketin avantajlari?? cb radyo? ve rota hakkinda sorular   sirketin avantajlari?? cb radyo? ve rota hakkinda sorular EmptyÇarş. 13 Ocak 2010 - 0:50

sabah 8.30da yola ciktim
aksam 6.24 oldu leg e bastim hizim 48 (saatler oyun saati ve dogru hizda dogru)

yaptigim yol sadece96mil
nasil olur bu!?? 10saat gecti!...

arac ne yakit almis ne tamir gormus %lerden belli
bunun aciklamasi nedir?
10saatte 48mil
GoldenRaider

GoldenRaider

MesajKonu: Geri: sirketin avantajlari?? cb radyo? ve rota hakkinda sorular   sirketin avantajlari?? cb radyo? ve rota hakkinda sorular EmptyÇarş. 13 Ocak 2010 - 9:51

kentacdis demiş ki:
GoldenRaider demiş ki:
kentacdis demiş ki:

%40 mazot yardimi :p
aslinda cok buyuk bir nedeni yok
en avantajliydi ve cok gelismemisti

biraz takilip cikmayi dusunuyorum hizli baslayabilmek icin sectim

Madem hızlı bir başlangıç istiyorsun, daha fazla veren şirketler de var Avrupa'da, "view all companies" bölümünden araştır bence...
GoldenRaider

GoldenRaider

MesajKonu: Geri: sirketin avantajlari?? cb radyo? ve rota hakkinda sorular   sirketin avantajlari?? cb radyo? ve rota hakkinda sorular EmptyÇarş. 13 Ocak 2010 - 9:57

kentacdis demiş ki:
sabah 8.30da yola ciktim

yaptigim yol sadece96mil

bunun aciklamasi nedir?
10saatte 48mil

Sanırım oyunun işleyişini tam olarak anlayamadın henüz.

Sen "Next Leg" tuşuna basmadığın sürece kamyon ilerlemez. Ne kadar basarsan o kadar ilerler.
10 kere basarsan, Fatique Point (yorgunluk puanı) 10 olur ve yorulmuş olursun. Bu durum, gerçekte 10 saat sürüş yapmanın simülasyonudur. Her saat başı da yorgunluğun 1 düşer.

Örneğin; 2 şehir arası 400 mil ise ve ortalama 50 mil hız ile gidiyorsan, Next leg tuşuna 8 kere basarsan, hedef şehrine ulaşmış olursun ve alman gereken ücreti alırsın.

Bilmem anlatabildim mi?
kentacdis

kentacdis

MesajKonu: Geri: sirketin avantajlari?? cb radyo? ve rota hakkinda sorular   sirketin avantajlari?? cb radyo? ve rota hakkinda sorular EmptyÇarş. 13 Ocak 2010 - 10:51

GoldenRaider demiş ki:
kentacdis demiş ki:
sabah 8.30da yola ciktim

yaptigim yol sadece96mil

bunun aciklamasi nedir?
10saatte 48mil

Sanırım oyunun işleyişini tam olarak anlayamadın henüz.

Sen "Next Leg" tuşuna basmadığın sürece kamyon ilerlemez. Ne kadar basarsan o kadar ilerler.
10 kere basarsan, Fatique Point (yorgunluk puanı) 10 olur ve yorulmuş olursun. Bu durum, gerçekte 10 saat sürüş yapmanın simülasyonudur. Her saat başı da yorgunluğun 1 düşer.

Örneğin; 2 şehir arası 400 mil ise ve ortalama 50 mil hız ile gidiyorsan, Next leg tuşuna 8 kere basarsan, hedef şehrine ulaşmış olursun ve alman gereken ücreti alırsın.

Bilmem anlatabildim mi?

evet ben sanmistim rotayi veridkten sonra kendisi gidiyor
leg e basin cada anlik durumu goruyoruz yakit-tamir gibi isler goruluyor sanmistim...

simdi rotaya basladiktan sonra LEG e saat basi basmak en mantiklisi oluyor budurumda
leg bizim 1oyun saati boyunca gitmemizi sagliyor yanlis anlamadiysam...

sirket konsuna cok kasmadim fazla arastirmadim aklima gelsede listeye bakmak sadece gelen tekliflere baktim icinden birini kabul ettim.
Yigit
Admin
Yigit

MesajKonu: Geri: sirketin avantajlari?? cb radyo? ve rota hakkinda sorular   sirketin avantajlari?? cb radyo? ve rota hakkinda sorular EmptyÇarş. 13 Ocak 2010 - 11:53

Baska sirkete gidip de bizim forumumuza kullanmaniz da garip.
caadas

caadas

Şöhret : 1

MesajKonu: Geri: sirketin avantajlari?? cb radyo? ve rota hakkinda sorular   sirketin avantajlari?? cb radyo? ve rota hakkinda sorular EmptyÇarş. 13 Ocak 2010 - 12:06

Alıntı :
Aynen öyle... (1 oyun saati = 1 reel saat)
Her saat başı next leg butonuna basmanıza gerek yok. Tercih meselesi tabi ama, arkadaşların dediği gibi 10 leg gidip 10 saat hiç oyuna girmeseniz de olur. Ha, mesela 10 next leg yapmışsınızdır. 5 saat sonra oyuna girip bi 5 leg daha yapabilirsiniz. Route dashboard sayfasındayken yolun kaçta kaçını tamamladığınızı görebilirsiniz. Toplam uzaklığı tahmini olarak leg cinsinden de yazıyor zaten. Yani kaç reel saatte varacağımızı görebiliyoruz. Ayrıca yola çıktıktan sonra hiç next leg yapmadıysanız o rotadan vazgeçme şansınız da var.
kentacdis

kentacdis

MesajKonu: Geri: sirketin avantajlari?? cb radyo? ve rota hakkinda sorular   sirketin avantajlari?? cb radyo? ve rota hakkinda sorular EmptyÇarş. 13 Ocak 2010 - 12:29

Yigit55 demiş ki:

ben bu foruma girdigimde herhangibir sirkete uye degildim. sirket nedir onuda bilmiyordum ki daha 1kere yol gitmistim. hatta forumun sadece sirkete acik oldugunu da bilmiyordum, herkese acik zannetmistim.
durumun eger sakincasi varsa konumu ve hesabimi silebilirsiniz.

caadas demiş ki:
Alıntı :
Aynen öyle... (1 oyun saati = 1 reel saat)
Her
saat başı next leg butonuna basmanıza gerek yok. Tercih meselesi tabi
ama, arkadaşların dediği gibi 10 leg gidip 10 saat hiç oyuna girmeseniz
de olur. Ha, mesela 10 next leg yapmışsınızdır. 5 saat sonra oyuna
girip bi 5 leg daha yapabilirsiniz. Route dashboard sayfasındayken
yolun kaçta kaçını tamamladığınızı görebilirsiniz. Toplam uzaklığı
tahmini olarak leg cinsinden de yazıyor zaten. Yani kaç reel saatte
varacağımızı görebiliyoruz. Ayrıca yola çıktıktan sonra hiç next leg
yapmadıysanız o rotadan vazgeçme şansınız da var.

tesekkurler Smile
Yigit
Admin
Yigit

MesajKonu: Geri: sirketin avantajlari?? cb radyo? ve rota hakkinda sorular   sirketin avantajlari?? cb radyo? ve rota hakkinda sorular EmptyÇarş. 13 Ocak 2010 - 13:22

kentacdis demiş ki:
Yigit55 demiş ki:

ben bu foruma girdigimde herhangibir sirkete uye degildim. sirket nedir onuda bilmiyordum ki daha 1kere yol gitmistim. hatta forumun sadece sirkete acik oldugunu da bilmiyordum, herkese acik zannetmistim.

Tamamen gözünüz boyanıyor şu anda. Çalıştığınız şirkette 17 aktif şöför var. Aktif şöför sayısı bu oyunda en önemli şeydir. Az olduğu takdirde az para kazanırsınız çünkü aldığınız ihaleyle orantılıdır. Onlar elindeki 3 kuruş parayla size %40 mazot indirimi veriyor. Onlarda 500 mil'lik bir yolda 1,000 doalr kazaniyorsunuz ama biz su andaki rotamizda 600 millik yolda 2500dolar kazaniyoruz. Farkimiz bu. Yani seçme sebebiniz bile yanlıs sizin yerinizde olsam ben sirket siralamasinda bile en altlarda olan bir sirketle calişmam.
kentacdis

kentacdis

MesajKonu: Geri: sirketin avantajlari?? cb radyo? ve rota hakkinda sorular   sirketin avantajlari?? cb radyo? ve rota hakkinda sorular EmptyÇarş. 13 Ocak 2010 - 14:27

Yigit55 demiş ki:
kentacdis demiş ki:
Yigit55 demiş ki:

Tamamen gözünüz boyanıyor şu anda. Çalıştığınız şirkette 17 aktif şöför var. Aktif şöför sayısı bu oyunda en önemli şeydir. Az olduğu takdirde az para kazanırsınız çünkü aldığınız ihaleyle orantılıdır. Onlar elindeki 3 kuruş parayla size %40 mazot indirimi veriyor. Onlarda 500 mil'lik bir yolda 1,000 doalr kazaniyorsunuz ama biz su andaki rotamizda 600 millik yolda 2500dolar kazaniyoruz. Farkimiz bu. Yani seçme sebebiniz bile yanlıs sizin yerinizde olsam ben sirket siralamasinda bile en altlarda olan bir sirketle calişmam.

evet
soylediginiz dogru sanirim. ama dedigim gibi cok anlamiyorum suan yeniyeni cozmeye basladimsirketin avantajlari?? cb radyo? ve rota hakkinda sorular Icon_scratch
nette ck fazla vakit geciriyorum buaralar epey online oluyorum vakit gecsin diye girdim
oyunu birakmazsam devam edersem bu teslimattan sonra sirket degistiririm sanirim. zaten leg olayini daha once iyi anlamadigim icin gec teslimat yaptim2kere.
kentacdis

kentacdis

MesajKonu: Geri: sirketin avantajlari?? cb radyo? ve rota hakkinda sorular   sirketin avantajlari?? cb radyo? ve rota hakkinda sorular EmptyÇarş. 13 Ocak 2010 - 14:35

buarada yeri de gelmisken sirket isleyisinden kisaca bahsedebilrimisiniz

bildiklerim

calisanlardan mal teslimatindan %kesiliyor bu temel geliri sirketin

sirketin yonetici kesimi maas aliyor (calisanlar almiyor?)

kalan karin birkismiyla calisanlara avantajlar saglaniyor yakit tamir indirimleri gibi...

bilmedigim sey

terminaller in olmasi nin avantaji tam olarak ne sirket disinda calisanlara avantaji ne cok anlayamadim

sirket calisanlara surdan mal al suraya birak seklinde is veriyor birde
sanirim? bunlarimi yapmak gerekiyor yoksa serbest calismakmi
GoldenRaider

GoldenRaider

MesajKonu: Geri: sirketin avantajlari?? cb radyo? ve rota hakkinda sorular   sirketin avantajlari?? cb radyo? ve rota hakkinda sorular EmptyÇarş. 13 Ocak 2010 - 15:23

bildiklerim

calisanlardan mal teslimatindan %kesiliyor bu temel geliri sirketin doğru

sirketin yonetici kesimi maas aliyor (calisanlar almiyor?) yanlış, kimse maaş almıyor (istenirse verilebilir)

kalan karin bir kismiyla calisanlara avantajlar saglaniyor yakit tamir indirimleri gibi... doğru, indirimler, terminal alımları harcamaları yapılıyor.

bilmedigim sey

terminaller in olmasi nin avantaji tam olarak ne sirket disinda calisanlara avantaji ne cok anlayamadim
(terminal noktalarında tamir ve yakıt ikmali yaptığınızda yorgunluk puanınız (FP) artmaz, yolda ya da başka bir şehirde yaparsanız artar. Ayrıca şirketinizin terminali olan bir şehre giderken %10 daha fazla kazanırsınız)

sirket calisanlara surdan mal al suraya birak seklinde is veriyor birde
sanirim? bunlarimi yapmak gerekiyor yoksa serbest calismak mi
(şirket, günlük olarak açılan ihalelere katılarak şirket için uygun rotalarda ihaleler alır ve bültenlerle yayınlar. Her sürücü bilir ki ihale rotası en çok kazandıran rotadır, bu sebeple bu rota gidilir. Ayrıca ihale bitiminde şirket de ufak bir ödül alır, ihale bitirilemezse şirket ceza öder. Her şirket sürücüsü de şirketi zarara sokmamak için sorumlu bir şekilde ihale rotasında sürüşünü yapar)
kentacdis

kentacdis

MesajKonu: Geri: sirketin avantajlari?? cb radyo? ve rota hakkinda sorular   sirketin avantajlari?? cb radyo? ve rota hakkinda sorular EmptyÇarş. 13 Ocak 2010 - 17:05

GoldenRider tesekkur ederim (:

cok soru oldu kusura bakmayin yardim eden herkese tesekkurler
Yigit
Admin
Yigit

MesajKonu: Geri: sirketin avantajlari?? cb radyo? ve rota hakkinda sorular   sirketin avantajlari?? cb radyo? ve rota hakkinda sorular EmptyÇarş. 13 Ocak 2010 - 17:11

Sorular önemli değil. Oyunu bırakma , madem online takılıyorsun gel bizle beraber ol. Hem şirkete hem kendine daha fazla yararın olsun Wink

sirketin avantajlari?? cb radyo? ve rota hakkinda sorular
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Şirketlerin CB Radyo kanalları
» Yetiştirilmek üzere rota ve ihale analizcileri aranıyor
» Yeni Forum Hakkında
» forum tasarımı hakkında istek
» Euro Truck Simulator hakkında...